Zamawiamy ciepłą pościel hotelową

Informacje wprost z tawerny

Zamawiamy ciepłą pościel hotelową

Wybór odpowiedniej pościeli hotelowej w wielu przypadkach jest nie lada wyzwaniem. Nie każdy rodzaj pościeli może się bowiem sprawdzić w obiektach hotelowych. Oprócz samej trwałości znaczenie będą miały także inne czynniki, jak na przykład faktura pościeli, szybkość gniecenia się, poziom wchłaniania wody oraz przepuszczalność powietrza. Jaki rodzaj pościeli będzie odpowiedni do hotelu?

Dobra i ciepła pościel hotelowa

ciepła pościel hotelowa producentWarto pamiętać, że nieodpowiednio dobrana pościel hotelowa może być przyczyną nieprzespanych nocy, a nawet skórnych problemów. Z tego powodu warto dobierać odpowiednie modele. Jeżeli interesuje nas ciepła pościel hotelowa producent powinien oferować produkty najwyższej jakości. Najpopularniejszym rodzajem pościeli jest pościel bawełniana. Jest ona przyjemna w dotyku, elegancka i zazwyczaj dostępna w dobrych cenach. Bawełna wyróżnia się dużą odpornością na pranie w wysokich temperaturach, jak również na zabiegi dezynfekujące, pozwala skórze oddycha ć oraz doskonale wchłania wilgoć. Jej wadą jest natomiast gniecenie się, co powoduje problemy z utrzymaniem jej w estetycznym wyglądzie. Wśród pościeli bawełnianej znajdziemy między innymi pościel z kory. Jest niepodatna na gniecenie, tak jak inne rodzaje pościeli, jednak nie nadaje się na zimne noce. Za to pościel z flaneli  jest przyjemna w dotyku, odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i jednocześnie doskonale izoluje ciepło, dzięki czemu doskonale się nadaje na zimniejsze miesiące. Pościel satynowa albo atłasowa nie będzie zimna w dotyku, jednak izoluje ciepło gorzej od flaneli. Jest jednak miękka w dotyku oraz cienka, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno wiosną, jak i latem. Pojawiają się także modele z bawełny egipskiej, która jest idealna na zimowe noce, gruba oraz wytrzymała. Jest ona stworzona z bawełny długowłóknistej, co jest jej zaletą. W tym przypadku musimy jednak liczyć się z wyższą ceną.

Jak widać powyżej, dobór odpowiedniego rodzaju pościeli powinien być uzależniony od różnych czynników. W przypadku obiektów hotelowych warto postawić na wyższą trwałość, przyjazność dla skóry oraz estetyczność. Należy również pamiętać, że pościel powinien sprawdzać się w zależności od pory roku, dlatego warto wybrać modele zarówno na zimę, jak i na lato.