Zestaw do samodzielnego zrobienia pieczątki

Informacje wprost z tawerny

Zestaw do samodzielnego zrobienia pieczątki

Każda firma potrzebuje pieczątki, którą podbija się ważne dokumenty i faktury. Pieczątki potrzebują również lekarze, adwokaci czy inspektorzy bhp. Zamawia się je najczęściej w drukarniach lub firmach poligraficznych, które zajmują się ich wyrabianiem. Automatyczna pieczątka kosztuje kilkadziesiąt złotych. Mało kto jednak wie, że można zaopatrzyć się w zestaw do samodzielnego wyrobienia sobie pieczątki. Możliwości tego zestawu są jednak trochę ograniczone.

Wyrobienie pieczątki może trochę potrwać

wyrób pieczątekJeśli zdecydujemy się na zakupienie zestawu do samodzielnego przygotowania swojego firmowego stempla to musimy uzbroić się w dużo cierpliwości. Plusem tego zestawu jest na pewno korzystna cena. W supermarkecie możemy znaleźć takie zestawy za kilkanaście złotych. Można więc trochę zaoszczędzić, bo zamówienie pieczęci w drukarni będzie kilkadziesiąt złotych droższe. Zaoszczędzimy jednak pieniądze kosztem swojego czasu. Samodzielny wyrób pieczątek z gotowego zestawu może potrwać bowiem nawet kilka godzin. W zestawie znajdziemy automat, do którego będziemy musieli przykleić literki ułożone w odpowiedni tekst. Literek starczy nam na cztery rzędy tekstu, więc już na początku musimy sobie rozplanować treść naszej firmowej pieczątki. Najwięcej zabawy będzie z przygotowaniem sobie gotowego szablonu pieczątki. Wszystkie literki trzeba bowiem odpowiednio przykleić do automatu. To może zająć sporo czasu, ale dla ludzi cierpliwych może to być też całkiem dobrą zabawą. Na koniec wystarczy, że wlejemy do automatu dołączonego do zestawu atramentu i położymy całą pieczątkę w pionie, żeby szablon z literkami nasiąknął atramentem. Jeśli komuś nie zależy na czasie i lubi różne robótki ręczne to taki zestaw może być bardzo dobrym i korzystnym cenowo rozwiązaniem. Dla tych, którzy wolą oszczędzać swój czas korzystniejsze będzie zamówienie pieczęci w drukarni.

Wyrobienie pieczątki firmowej to pierwszy krok po otwarciu własnej firmy. Można ją zamówić w firmie poligraficznej albo w drukarni. Za gotowy stempel firmowy zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Alternatywą mogą być zestawy do samodzielnego stworzenia sobie pieczątki. Trzeba będzie poświęcić na to sporo czasu, ale można dzięki temu zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Wyboru każdy musi dokonać we własnym zakresie.