Precyzja wykonania szwajcarskich zegarków

Informacje wprost z tawerny

Precyzja wykonania szwajcarskich zegarków

Wszystko jak w szwajcarskim zegarku. To powiedzenie jest znane niemal każdemu i oznacza, że wszystko jest poukładane i pasuje do wszystkiego. Te słowa idealnie opisują technologie wykonania zegarków przez mistrzów szwajcarskich, która jest już sławna na całym świecie. Taki zegarek to coś więcej niż zwykły czasomierz.

Jak wykonuje się szwajcarski zegarek?

szwajcarskie zegarkiNa to pytanie mogą odpowiedzieć tyko zegarmistrzowie pochodzący z tego małego górzystego kraju. Ich cech niechętnie dzieli się tajemnicami projektowania i tworzenia precyzyjnych czasomierzy. Wszyscy wiedzą, że szwajcarskie zegarki to prawdziwe dzieło sztuki warte swojej ceny. Każdy zegarmistrz w Szwajcarii wie dokładnie jaką pracę wykonuje oraz, że jego praca jest częścią prestiżu tej marki. Każdy element zegarka musi być precyzyjnie dobrany i skonstruowany. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Wszystko musi grać jak w szwajcarskim zegarku. Niewłaściwe dobranie sprężyny w zegarkach mechanicznych może prowadzić do niewłaściwego odmierzania czasu, co jest kategorycznym błędem i swego rodzaju policzkiem dla twórcy zegarków. To samo dotyczy się innych podzespołów jak mechanizmy zębate, tarcze, koperty czy wskazówki. Jakiekolwiek niedoważenie lub zły wymiar, albo wada któregoś elementu dyskwalifikują zegarek. Taka selekcja zapewnia to, że na rynek wypuszczane są tylko dobrej jakościowo produkty co przyczyniło się do prestiżu marki. Jak już wspomniałem każda rodzina zegarmistrzowska ma swoje sposoby wytwarzania zegarków i wszyscy w tym kręgu dbają aby te sekrety nie wyciekły na zewnątrz.

W Szwajcarii istnieje wielu producentów zegarków, jednak każdy z nich dba oswoją pracę, a osoby które się nie dostosują są upomniane i w ostateczności wyrzucone z cechu co sprawia, że nie mają prawa wykonywania zawodu zegarmistrza na terenie kraju. Dzięki temu zachowana została jakość tych produktów aż po dzisiejsze czasy.