Uspokajające smoczki Herobility

Informacje wprost z tawerny

Uspokajające smoczki Herobility

Małe dzieci przeważnie często płaczą, ponieważ nie potrafią w inny sposób komunikować swoich potrzeb. Płaczą, kiedy są głodne, wystraszone czy znudzone. W niektórych sytuacjach można dać mu smoczek, dzięki czemu maluch szybko się wyciszy.

Jakie są rodzaje smoczków?

smoczki herobilityW sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy niemalże wszystko, czego potrzebuje noworodek i niemowlak. Do podstawowych artykułów należą smoczki Herobility, które jako jedyne są wykonane z wyjątkowo cienkiego silikonu. Większość dostępnych na rynku smoczków, ma końcówkę wykonaną z grubej warstwy silikonu, który może wpływać na wadę zgryzu dziecka. Smoczki nie powinny ingerować z anatomię buzi dziecka, dlatego należy wybierać bezpieczne modele. Najlepsze są symetryczne, czyli w kształcie żarówki, który można wkładać dziecku do buzi w dowolny sposób. Co najważniejsze, dopasowują się one do kształtu buzi dziecka i naśladują sutek mamy, więc ich stosowanie nie zakłóca karmienia piersią. Smoczek jest powszechnie uważany za skuteczny uspokajacz, który bardzo pomaga rodzicom w wielu sytuacjach. Przeważnie maluchy dostają smoczki, kiedy są układane do snu lub nagle, bez specjalnego powodu zaczynają płakać. Oczywiście z częstotliwością podawania smoczka nie ma co przesadzać, bo później będzie ciężko dziecko od niego odzwyczaić. Poza smoczkami Herobility znajdziemy modele anatomiczne, ortodontyczne, albo wykonane z naturalnego kauczuku, które są bezpieczną alternatywą dla silikonowych modeli. Przeważnie smoczek nie kosztuje więcej niż 35 zł.

Zakup smoczka jest konieczny z wielu względów, dlatego rodzice kupują go już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Maluchy potrafią właściwie ssać, więc nie mają problemów z jego zaakceptowaniem nawet w pierwszych tygodniach życia.