Zdalna asystentka z doświadczeniem

Informacje wprost z tawerny

Zdalna asystentka z doświadczeniem

Zakładając własną działalność, nie sądziłam, że natłok pracy mnie przygniecie. Oczywiście, cieszyłam się z nowych zleceń, jednak doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny, a ludzkie ciało nie jest w stanie przeznaczyć ich tylko na pracę. Potrzebowałam pomocy w sprawach organizacyjnych, administracyjnych i obsłudze klienta – tak, żebym ja sama mogła skupić się już tylko na wykonywaniu powierzonej mi pracy. Nie miałam jednak biura, do którego mogłabym zaprosić taką osobę ani aż tyle pracy, by komukolwiek opłacało się do mnie przyjeżdżać i pracować na godziny. 

Biegła asystentka online 

doświadczona wirtualna asystentkaZanim nie zaczęłam szukać, nawet nie słyszałam o tym zawodzie, okazało się jednak, że to całkiem popularne zajęcie, zwłaszcza dla freelancerów. Okazało się, że mogę wybierać, czy zatrudnię taką asystentkę pracującą w ramach własnej działalności, czy zatrudnioną przez firmę pośredniczącą. W obu opcjach zależało mi przede wszystkim na doświadczeniu – doświadczona wirtualna asystentka rozumie tryb swojej pracy, zna jej trudności, umie wykorzystywać zalety – mimo podobieństw, to przecież zupełnie co innego niż pracować na miejscu, w dodatku często bez możliwości zapytania dłużej pracującej koleżanki, co ma się w ogóle zrobić. Większość zdalnych asystentek właśnie z tego powodu ma wypisane na swoich profilach (czy to w sytuacji, kiedy są samo-zatrudnione czy przez firmę), co właściwie potrafią, czego się podejmą – przekrój jest naprawdę niesamowity. Mogą to być, jak w moim przypadku – sprawy organizacyjne, uzupełnianie kalendarza, umawianie klientów czy publikowanie postów i zarządzenie reklamami na portalach społecznościowych, ale równie dobrze taka wirtualna asystentka może zajmować się rekrutacją czy techniczną obsługą stron internetowych.  Jednak prawdopodobna większość z nich ma szeroki wachlarz umiejętności. Podobało mi się to, że naprawdę wiele miało doświadczenie w pracy biurowej – uważam, że to odpowiedzialne najpierw nauczyć się, jak robią to inni, a dopiero później próbować samemu.

Znalezienie asystentki nie zajęło mi wiele, choć wybór był naprawdę spory – to jednak bardzo dobrze, konkurencja sprawia, że psucie się rynku jest mniej możliwe. Odszukanie doświadczonej zdalnej asystentki nie jest bardzo trudne, ale trzeba uważać, jak z każdym innym pracownikiem – dobre jest to, że zawsze można zerknąć w internet, czy dana osoba jest polecana przez innych.