Zdrowe orzechy nerkowca

Informacje wprost z tawerny

Zdrowe orzechy nerkowca

Od kilku lat ludzie świadomie zaczynają zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Szybkie tempo życia oraz wysoko przetworzone jedzenie wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Wiele osób wie, że zdrowa dieta jest kluczem do tego aby cieszyć się dobrą kondycją i samopoczuciem.

Nerkowce do jedzenia

orzechy nerkowcaWiele produktów które aktualnie jemy dotarły do nas zaledwie kilka lat temu. Różnego rodzaju egzotyczne owoce, przyprawy czy nasiona i orzechy. Owoce wielu drzew są jadalne. Mało kto z nas wie, że zanim nerkowiec trafił na nasze talerze przez wiele lat drzewo nanercza zachodniego wykorzystywanebyły jedynie do pozyskiwania surowca. Dopiero około stu lat temu odkryto, że owoce jakie rodzi nanercza są jadalne i bardzo smaczne. Oprócz swoich walorów smakowych orzechy te są bardzo zdrowe i mają wiele substancji odżywczych. Orzechy nerkowca mają wiele minerałów i witamin, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Jest to źródło witaminy B6. Wspomaga również układ nerwowy oraz układ odpornościowy. Wspiera pamięć i koncentrację i pomaga w produkcji czerwonych krwinek. Poza tym orzechy nerkowca dostarczają potasu i magnezu. Orzechy obniżają ciśnienie tętnicze, chronią przed zawałem i dba o krzepliwość krwi. Nerkowiec to również zdrowa przekąska, która szybko nas syci i zmniejsza uczucie głodu. Orzechy z nerkowca są doskonałym dodatkiem do wielu różnych potraw. Można je dodawać do dań serwowanych na słodko oraz tych bardziej wytrawnych. Orzechy z nanercza zachodniego popularne są w daniach z kuchni azjatyckiej. Popularne są w kuchni japońskiej, chińskiej czy tajskiej i wietnamskiej.

Nerkowce są bardzo smaczne i pożywne. Zjadanie małej garści codziennie z pewnością poprawi nasz stan zdrowia. Orzechy te mogą posłużyć jako zdrowa przekąska lub dodatek do różnego rodzaju potraw i deserów. Zastosowań dla orzechów jest naprawdę wiele.